איתור נזילות ללא הרס

איתור נזילות ללא הרס – בלי הרס

איתור נזילות ללא הרס הינו צורך הולך ומתפתח ללא הרף, והדרישה לבעלי מקצוע מיומנים בתחום איתור נזילות ללא הרס הינה מן הגבוהות ביותר בתחום איתור דליפות. יחד עם זאת, בעיות מים הם אחת הבעית הנפוצות בבניינים משותפים ובבתי פרטיים כאחד, ויש לתת מענה מהיר ומקצועי על ידי מאתר נזילות מיומן, מבלי לגרום לנזקים מיותרים במערכות הבנייה של דירה או בניין משותף או הצורך לאתר בעיות נזילות ללא נזקים.


איתור נזילות ללא הרס

איתור נזילות ללא הרס תוך שמירה על רכוש הדירה או הבית הינה בין החשובים ביותר משלב הקריאה של לקוח לאיתור ועד לגילוי בפועל והאיתור נעשה על תוך כדי שימוש בטכנולוגיה לצד ידע וניסיון , אשר נותנים תוצאה של איתור ללא נזק ושמירה על הבית ללא הרס.

איתור נזילות ללא הרס
איתור עם מצלמה טרמית

האיתור נעשה בצורה מאוד מוקפדת, בשילוב צוות איתור מקצועי מיומן אשר יודע לגשת לסוגי הנזילות במהירות וללא עיכובים מיותרים, בכדי למנוע נזקים מצטברים של דליפות מים בדירות, ובכך אנו למעשה מגיעים לתוצאה מקסימלית של איתור נזילה ללא הרס במומחיות רבה, וללא כאבי ראש מיותרים ללקוחות.

סימנים לדליפת צנרת מים שלבים ראשונים

אחת הדרכים לאיתור נזילות מים ללא הרס, היא לחפש סימנים ותסמינים של צינור פרוץ בביתכם . בחלק זה אנו הולכים להזכיר לכם 5 סימנים של דליפת צנרת מים, ושרואים סימנים אלה, עליכם לפנות למומחה איתור נזילה ללא הרס.

1 – איתור נזילות מים ללא הרס – חשבון מים גבוה

כשמגיע לביתכם חשבון מים ומספר "אסטרונומי" מוזן בחשבון, עליכם לחשוד שדליפה של צינור מים עשויה להעלות עליכם את העלות. מעט תשומת לב לכמות צריכת המים המופיעה בחשבון בתקופות קודמות והשוואה בינה לבין כמות צריכת המים בתקופה זו, תעזור לכם לאבחן דליפת צנרת מים ולמנוע דליפת מי צנרת

איך מאתרים נזילות ללא הרס

דליפת צנרת מים מספקת מקום טוב מאוד לפטרייה ועובש לצמוח על הקירות. מכיוון שפטריות ועובשים צומחים מהר מאוד בסביבות חשוכות ולחות. כך שאם אתה רואה עובש או טחב על הקיר שלך, במיוחד אם זה היה קיר שלא היה מחובר לקיר האמבטיה, סביר מאוד להניח שתדלוף צנרת מים ותצטרך למצוא דליפה של צינור מים.

איתור דליפת צנרת מים ללא הרס מכתמים בקירות, תקרות וברצפות

איתור נזילות ללא הרס

כל שלפוחיות, או כתמים או סימני מים בקירות, בתקרה או ברצפה של הבית עשויים להצביע על נזילה של צנרת מים ועל הצורך למצוא צינורות מים. ביצוע איתור על ידי מומחה אשר יקבע האם הנזילה היא ככל הנראה באזור סביב אותו נזק לקיר, לרצפה או לתקרה, או ממוקד אחר וכל זאת אמור להיתבצע ללא הרס.

לחות

כמובן שלעתים לחות גבוהה עלולה לגרום לנזק כזה, אך העובדה שבעיה זו עולה בקנה אחד עם מפל המים האסטרונומי או כמה מהתופעות האחרות שהוזכרו, מגדילה את הסבירות שיש לך בעיה עם דליפת צנרת מים. המצריכה מומחה איתור נזילות ללא הרס שיקבע את הסיבה והמקור של הנזילה.

איתור נזילות ללא הרס – מריח ולח עובש

מים שנותרים בקיר לאחר נזילה מצינור פגום גורמים לריח רע. אז אם ניקיתם את הבית, במיוחד את חדר האמבטיה שלכם, אך אתם עדיין מריחים לחים ועובשים, יתכן שחלק מאספקת המים בבית דלפה ועליכם לפנות למאתר נזילות ללא הרס.

איתור נזילות ללא הרס – לחץ המים

סימן נוסף לדליפת מים בבית הוא ירידה פתאומית בלחץ בזרימת המים בבית. ירידת לחץ פתאומית זו נגרמת בדרך כלל על ידי צינור פרוץ ונזילת מים שכזו חזקה ביותר. יש לסגור את הברז הראשי ולקרו לצוות המאתרים שלנו לביצוע איתור נזילה ללא הרס לגילוי המוקד לדליפה.

איתור נזילות ללא הרס

איתור נזילות ללא הרס מקול טפטוף מים מתמיד

אם אתם שומעים מים מטפטפים כל הזמן בביתכם, אך אינכם מוצאים את המקור, סביר מאוד להניח שיש נזילת מים בחלק מהבית. כמובן שבמקרה זה, בדרך כלל קשה למצוא נזילות בצנרת מים ויש לבצע איתור נזילות במכשיר טרמי, בכדי למנוע הרס בבית.

איתור נזילות ללא הרס – מים מדליפת מים לקומות תחתונות

סימן נוסף לדליפת צנרת מים הוא דליפת מים לקומות התחתונות דבר אשר יכול לגרום לנזקים בתיקרת השכן. מטבע הדברים, זהו סימן ברור מאוד, ושיתוף פעולה של שכנים יכול גם לעזור לכם לאתר נזילות בצנרת מים. אז אם אחד משכניכם מזכיר שגג ביתם לח, דאגו להתייחס אליו ברצינות, זה הזמן בדיוק שעליכם לפנות למאתר נזילות מים ללא הרס. סביר להניח שצינור המים פרץ בנקודה שבה רואים את הסימפטומים, מאתר נזילות מומחה יכול לוודא זאת באמצעות מכשיר טרמי, או מכשיר גז, בכדי לזהות את הנזילה.

איתור נזילות ללא הרס

איתור נזילות במצלמה טרמית

אם אתה בטוח שיש לך נזילת צנרת מים, השלב הבא הוא לקבוע אם זה דולף בתוך הבית או בחוץ . כיצד לזהות פרץ צינור ביוב פנימי או חיצוני הוא שעליכם לסגור תחילה את הברז הראשי בבית. שסתום זה ממוקם בדרך כלל בחניה או בחדר המנוע. קרא שוב את המספר על מד המים באותו אופן ובדוק את המספר הזה שוב כעבור שעתיים (ודא שאף אחד בתוך הבית לא יפתח את הברז בזמן הזה).

איתור נזילות ללא הרס בתקרה
איתור ללא הרס בתקרה

אם מד המים הפסיק לנוע ולא התחלף, המים מטפטפים בתוך הבית. אך אם מד המים ממשיך לנוע ומתבצעות שינויים, דליפת צנרת המים התרחשה במרחק בין המונה ובתוך הבית, ןעליך לפנות למומחה איתור נזילות ללא הרס לאיתור המוקד.

השיטה המסורתית לאיתור נזילות מים ללא הרס

בשיטה הישנה לאיתור נזילות צנרת מים, בהתבסס על הסימנים והתסמינים, נהרסו כמה מקומות בבית או בבניין שנחשדו בדליפות מים והתפרצויות צנרת כדי לקבוע סופית את המקור העיקרי לדליפת מים. אמנם המקומות המועטים הללו נעשו על סמך חוות דעתם וניסיונם של מומחים, אך בכל מקרה, בגלל היעדר טכנולוגיות חדשות להדלפת צנרת מים, באופן בלתי נמנע לעיתים נהרסים כמה אזורים בטעות, וכתוצאה מכך עלות ומאמץ.

שיטה זו הייתה פופולרית מאוד עבור אנשים, וברור שההרס לעיתים היה רב יותר, אך משתנה במאתר אחד למשנהו. אין ספק שיכולת וניסיון תרמו רבות לאתר את הנזילה, בכמה שפחות נזק והרס לריצפות הבית ולקירות.

מצלמה טרמית

איתור נזילות ללא הרס – איתור נזילה במצלמה טרמית

התקדמות הטכנולוגיה והמצאת שיטות חדשות, מכיוון שהייתה יעילה ושימושית בכל תחומי החיים, עזרו מאוד לאיתור נזילות בצנרת מים. עם המצאת הטכנולוגיות החדשות, אין צורך לחפור ולהשמיד חלקים חשודים כדי לאתר נזילות צנרת מים, ובמקום זאת, כיום משתמשים בזיהוי דליפות צנרת עם מספר מכשירים שבינהם הינו ביצוע איתור נזילה באמצעות מצלמה תרמית.

השיטות

למעשה, קיימות מגוון שיטות מתמחות להדלפת צנרת מים, שכולן משתמשות בגלאי נזילה . הסיבות הנפוצות לדליפת מים בדליפות צנרת עם המכשיר כוללות בלאי צנרת מים, חפצים תקועים בצינור, שבירת צינורות והקפאת צינורות מים בחורף.

איתור נזילה ברצפה
איתור נזילה ברצפה

להלן כמה מהמכשירים הנפוצים ביותר לזיהוי דליפות צינורות עם המכשיר:

איתור נזילות ללא הרס – עם מכשיר שמע

איך לזהות צינור פרוץ עם מכשיר שמע אקוסטי. האיתור ללא הרס מתבצע כך, שגלאי הנזילה מגלה את גלי הקול שנוצרים מתנועת המים, ובאמצעות זה, גילוי דליפת צנרת מים נעשה ללא כל נזק. בשיטת גילוי דליפות הקול, מתגלים אפילו גלי המים הקטנים ביותר (הנובעים מחורים קטנים מאוד בצינור).

כמובן שגלאי דליפת הקול מסוגל לזהות נזילות של צנרת מים רק עד לעומק של 40 ס"מ באדמה, והוא לא מתאים לכל עבודת איתור נזילות ללא הרס, ויש להישתמש בציוד אחר לאיתור הנזילה.

איתור נזילות ללא הרס - עם מכשיר שמע

איתור נזילות ללא הרס – במכשיר אינפרא אדום

כיצד לזהות צינור פרוץ בשיטת זיהוי הנזילות של הצינור באמצעות מכשיר אינפרא אדום. הוא שמכשיר גלאי הנזילה מקבל את גלי האינפרא אדום דרך המקלט והמשדר המיוחדים שלו וקובע את המיקום המדויק של נזילת המים. מכשיר זה שימושי במיוחד לאיתור נזילות בצנרת מים עמוק מתחת לאדמה.

שימוש בגז

נזילות צנרת עם מכשירי הדמיה תרמית, שימוש בגזי חנקן / מימן לדליפת צינורות מים, שימוש במצלמות אנדוסקופיות לגילוי נזילות צנרת מים נסתרות, ושימוש במדדי לחות למיפוי לחות הקיר. כל השיטות המתקדמות כאלו או אחרות לגילוי התפרצויות ישנם יתרונות וחסרונות ועל מאתר נזילות ללא הרס , להתאים את המכשיר הנכון לאופי העבודה, וזאת בכדי להבטיח את האיתור בצורה מדוייקת וללא הרס.

זיהוי צנרת

לכל השיטות הללו לזיהוי נזילות צנרת עם המכשיר, לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות משלהן, אך בכל מקרה, יש להן יתרונות רבים על פני הדרך המסורתית לאיתור צינור ביוב פרוץ, מכיוון שמיקום דליפת המים נקבע בדיוק ובנקודות. אין עלות נוספת או הריסה עבור בעל הבית.

איתור נזילות ללא הרס

איתור נזילות צנרת מים בחלקים שונים של הבית

נזילה – איתור נזילות ללא הרס

דליפת שסתומים נובעת בדרך כלל מריקבון האטם. מכונת הכביסה נמצאת בדרך כלל מתחת לידית השסתום והיא קלה להחלפה. כמובן, אתה צריך שיהיה לך את הכלי הנכון להחליף אותו. ראשית עליכם לסגור את הברז הראשי מתחת לכיור או את הברז הראשי של הבית ואז לפתוח את ידית הברז כדי להגיע לשסתום ברז המוביל מים למכונת הכביסה.

איתור נזילות ללא הרס

נזילות בשירותים – איתור נזילות ללא הרס

נזילות בשירותים עלולות לגרום לאיבוד של מאות ליטרים של מים ללא סימנים או רעש מיוחדים. אפילו נזילה קטנה ופשוטה עלולה לבזבז כמות גדולה של מים, וכתוצאה מכך עלויות גבוהות. למרבה המזל, תיקון נזילת אסלה היא משימה פשוטה וזולה. אם אתם מבחינים בדליפה של מים בשירותים, פשוט הסירו את מכסה מיכלית הסיפון והוסיפו כמה טיפות צבע מאכל למיכלית הסיפון. המתן 30 דקות ואל תמשוך את הסיפון בזמן זה. אם אתה רואה מים צבעוניים בתוך קערת השירותים, זה אומר שיש בעיה. אבל אם המים בתוך קערת השירותים הם חסרי צבע וצלולים, אין שום בעיה.

נזילת שסתום בין הסיפון לאסלה

נזילת שסתום בין הסיפון לאסלה – איתור נזילות ללא הרס

הסיבה העיקרית לדליפת מי האסלה היא שסתום זה אינו פועל כהלכה. השסתום של שסתום זה ממוקם בחלקו התחתון של מיכלית הסיפון וכשאתה פוגע בסיפון, שסתום זה עולה ושופך מים לקערת השירותים. אם שסתום זה ניזוק, מים יזרמו ברציפות (גם כשלא שטיפת את הסיפון) ממיכל הסיפון אל קערת השירותים.

איתור נזילה ללא הרס
איתור נזילה ללא הרס

נזילות מים– איתור נזילות ללא הרס

אם ידית או כפתור זה נפגעים, אתה יכול למנוע מים להישפך לתוך קערת השירותים על ידי הזזתו באטיות. אם אתה מרגיש שיש בעיה בחלק זה, עליך להחליף את כפתור סיפון או ידית.

איתור נזילה ללא הרס

דליפת מים – איתור נזילות ללא הרס

לעיתים יש נזילה בדוד בגלל בלאי בדוד, שימוש בצינורות ברזל לא מתאימים, או תקלה בצנרת הבניין ואיטום לא תקין.

בחלק מהמקרים, ניתן לזהות צינורות דודים דולפים על ידי לחות, רטיבות וכתמים צהובים על קירות חלקי הבית השונים או קול מים נוטפים. אך לרוב יש צורך במומחה לאבחון דליפה של צינור הדוד. חברות המתמחות בדליפות צנרת מים משתמשות בדרך כלל בשיטות גילוי דליפת צנרת הדוד עם מצלמה תרמית ומכשיר לזיהוי פרץ צינור מים כדי לאבחן את המיקום והגורם לדליפת צנרת הדוד.

נזילה בדוד

לאחר שנמצאו הסיבה והחומרה של דליפת הדוד, ייתכן שיהיה צורך להחליף את צנרת הדוד שלך או את חלקה.

צינור הדוד פרץ כתוצאה משימוש בחיבורים לא סטנדרטיים לחיבור צינורות, צינורות מתכת מוטבעים של הדוד וקורוזיה של צינורות בקרקע רטובה וגירנית, תגובה כימית בין שני צינורות הטרוגניים זה ליד זה, קרבת צינורות מים חמים וקרים והרחבה ו כיווץ צינורות אחד ליד השני והתפוצצות צינורות עקב הקפאת צינורות מתכת לא מבודדים הם גורמים נפוצים אחרים לדליפת צנרת הדוד.

איתור ללא הרס

איתור נזילות ללא הרס – איתור נזילה

בבניינים עם בריכות, דליפות מים בדרך כלל נפוצות מאוד, ולמרבה הצער נזילות בריכות מבזבזות הרבה מים. דליפת מים זו, בנוסף לעלויות הגדולות של חשבון המים, תגרור עלויות נוספות כמו עלות איתור צינור פרוץ עם המכשיר, תיקון הצנרת לאחר האבחון ובניית הבריכה עצמה. אם ברצונך להיות מודע לאפשרות של נזילת בריכה לפני שתגיש בקשה למכשיר לזיהוי פרץ בצינור, שים לב לסימנים הבאים לדליפת צנרת מי הבריכה שלך:

  • ירידה חריגה ויומיומית בגובה מי הבריכה
  • פיצוח אריחי הקיר והרצפה של הבריכה
  • הימצאות אצות בבריכה במרחק קצר מהטיפול הכימי במי בריכה
איתור נזילות בלי הרס

איתור נזילות ללא הרס – איתור ללא הרס

עליכם לזכור כי המיקום המדויק של נזילת המים אינו תמיד ברור לחלוטין. לפעמים נזילות מים מתחילות במקום אחד ואז מתפשטות למקומות אחרים וגורמות לנזק רב. חפשו קירות לחים, שינוי צבע או כתמים על רצפות, תקרות, קירות, או אפילו רצפות ארונות ומתחת לכיור לצינורות מים דולפים. הצטברות מים על רצפת הארון או רצפת הבית יכולה להיות גם סימן לטפטוף מים.

מה זה נזילת מים – איתור נזילות ללא הרס

אם ברצונכם להיפטר מהטרחה שבצינורות מים דולפים והצורך למצוא צינורות מים דולפים, עדיף לנקוט פעולה בכדי למנוע מלכתחילה צנרת מים דולפת.

כדי למנוע נזילת מים מהצינור, עדיף לכסות את מיכל המים הקרים ולבודד את צינורות המים העומדים לרשותכם. ניתן גם להחליף צינורות מים ישנים ורקובים לפני שהם מתפוצצים או נשברים.

צינורות שחוקים

כמובן, יש לזכור כי גם עם הטמעת שיטות למניעת דליפת מי צנרת, עדיין יתכן שלעתים בגלל צינורות שחוקים או חוסר בידוד של צינורות שאינם מבודדים בקלות (כגון צנרת מים במרתף) נזילת מים לביתכם לפני תבואו. עם זאת, נקיטת אמצעי זהירות מפחיתה את הסבירות להופעת בעיות אלה.

לסיכום איתור נזילות ללא הרס

בנוסף לבזבוז כמות גדולה של מים, נזילות צנרת מים בביתכם עלולה גם לגרום נזק רב לקירות ולבניית הבית שלכם. מסיבה זו, דאגו לנקוט בצעדים הנדרשים בכדי למנוע דליפת מי צינורות ככל האפשר.

אך במקרה של נזילת מים, וברגע שתבחינו כי צינור המים בבית דולף, נקטו במציאת הנזילה, מצאו את צינורות המים ותקנו אותם, כך שמלבד בזבוז מים, עלול להיגרם נזק למתקני ביתכם. להימנע. בחלק מהמקרים קל יחסית לאבחן דליפה של צנרת מים כמו נזילה, דליפה של ברז או שירותים או דליפה של צינור דוד.

נזילה ברצפה

אך אם דליפת צנרת המים קשורה לאחד הצינורות המובנים ברצפה או בתקרת הבית, עליכם להיעזר במומחים ובשירותי איתור דליפות צנרת עם המכשיר., אל תהססו ופנו אלינו במקרה של נזילות מים בדירתכם.

איתור נזילות מקצועי ללא נזקים