רטיבות בקיר – איתור רטיבויות

רטיבות בקיר לרוב היא בעיה אשר נפוצה בבניינים ישנים, אך לא רק, ישנם סיבות וגורמים רבים אשר יכולים לגרום לרטיבות בקירות הבית או הדירה. בעיות מים בקיר חיצוני נוצרת בעקבות בלאי של המעטפת החיצונית אשר גורם להיחלשות הבניין וסדקים במעטפת החיצונית של המבנה והם אחד הגורמות לנזקים במערכות הבנייה של הבניין או הבית .

יחד עם זאת ישנם סוגים שונים של ביטוי רטיבות בקירות הבית הן החיצוניים והן הפנימיים, וזאת בעקבות כשלים, או פיצוץ של צנרת מים, או דליפות במערכות המים או הביוב שבדירתכם.

רטיבות בקיר
רטיבות מעל הפנלים – תוצאה של נזילת מים

תיקון רטיבות בקיר מחיר

כמובן במקרים אלו יש צורך לאתר את הכשל במערכות המים ללא דיחוי. אין לדחות בעיות אלו מכיוון שהנזקים לעיתים יכולים להיות עצומים אם יישנו פיצוץ של צנרת מים בדירה.

איתור הבעיה במקרים אלו יכול להיות בעזרת מצלמה תרמית או על ידי שעון לחץ מים או באמצעות ציוד טכנולוגי ומכני לאיתור וגילוי נזילות סמויות.

רטיבות בקיר – רטיבות בתקרה

רטיבות בתקרה במקלחת מצינורות מתפרצים ודולפים ניתנים לגילוי בעזרת מכשיר אקוסטי בעומק של עד כ- 40 ס"מ באדמה ואין לצפות יותר ממכשיר זה.

אלא אם כן כמות הדליפה של הצינור גבוהה מאוד והצליל שהוא משמיע ניכר בזיהוי על ידי המכשיר. מכשיר זה משמש לאיתור נזילות בנייה וגילוי דליפות בתיקרה או בקירות.

רטיבות בקיר של האמבטיה

מכשירים אלה מוצאים את המיקום רטיבות בקיר של האמבטיה, או אם הם לא מוצאים אותו, מזהים במדויק את הנקודה הנקבובית של צינור המים הנמוך מ -10 ס"מ.

רטיבות בקיר איך מטפלים

אם הרטיבות בבניין נובעת מדליפה או צינור מים פרוץ, יש למצוא ולתקן את החלק המחורר של הצינור, או שיהיה צורך להחליף את צנרת הבניין.

אולי ניתן להחליף כמה סנטימטרים מהצינור או שתצטרך להחליף את כל צינור הבניין כדי שתזהה היטב את דליפת הצינור.

רטיבות בקיר – כמה עולה תיקון נזילת צנרת מים והתפוצצות ותיקון צנרת פגומה

המחיר ועלות התיקון של צינורות מים לבניין פגומים תלויים בסוג הצנרת, בעומק הצנרת ובכמות הצנרת המתוקנת והחלפה, והמומחים שלנו יגידו לכם את המחיר לאחר מציאת הצינור הדולף, איתור נזילות מים  לריצוף  ואחרי שביעות רצונכם, השירות התחל.

כתמים צהובים על הקיר

מי גשמים הינם אחד הגורמים העיקריים לבעיות רטיבות בבניינים ובדירות, והנזקים של כשלים באחד ממערכות האיטום גורמים לחילחול מי לתוך קירות הדירה או הבית. כמובן יש לדעת כתמים צהובים על הקיר במקרה זה מהו מקור הכשל של מערכות איטם הקיר, ורק על ידי גילוי המוקד ניתן לגשת לפתרון של הבעיה בצורה יסודית.

 אחד הסיבות לרטיבות בקיר חיצוני בבניין משותף החלשות החומר, בעיית הרטיבות של הקירות במבנים משותפים היא אחת הבעיות השכיחות ביותר שאנשים רבים סובלים ממנה, במיוחד באזורים עם לחות גבוהה, כמו אזורים בקרבת הים, או בתים שלא נחשפים לשמש במהלך היום.

איתור רטיבות בקיר

עייפות החומר בשילוב עם אזורי מגורים בקרבת הים הינם אחד הבעיות היותר נפוצות של רטיבות בקיר חיצוני בבניין משותף.

רטיבות בקיר חיצוני עקב לחות איתור רטיבות היא סוג של נזילת מים אל פנים הקירות בעקבות חוסר באיטום קירות החוץ של המבנה.

רטיבות בקירות חיצוניים

רטיבות בקירות חיצוניים גם הם אחת הסיבות לבעיות רטיבות בקיר בית או בניין משותף. הסיבות במקרה זה לרוב מתבטאות בסימני התנפחות תשתית ציפוי הקירות החיצוניים. הופעת כתמי וסימני עובש גם הם אחד הסימנים אם הבעיה לא טופלה בזמן.

בעיית פיצוץ בצנרת מים בתוך בית או דירה יגרמו למעבר מים דרך קירות המבנה הפנימיים ומחוצה לו והם למעשה יבטאו את הנזקים של התנפחות ועוד.. שהזכרנו לעיל.

נזילה בקיר

אם אתה בטוח שיש לך נזילת צנרת מים, השלב הבא הוא לקבוע אם הוא דולף בתוך הבית או בחוץ . בכדי לאתר נזילה בקיר ניתן לסגור תחילה את הברז בבית. שסתום זה ממוקם בדרך כלל בחניה או בחדר המנוע. קרא שוב את המספר על מד המים באותו אופן ובדוק את המספר הזה שוב כעבור שעתיים (וודא שאף אחד בתוך הבית לא יפתח את הברז בזמן הזה).

אם מד המים הפסיק לנוע ולא התחלף, המים מטפטפים בתוך הבית. אך אם מד המים ממשיך לנוע ומתבצעות שינויים, הדליפה בצינור המים התרחשה במרחק בין המונה ובתוך הבית.

אתה יכול להשתמש במד מים כדי למצוא נזילות בצנרת מים בתוך הבית ומחוצה לו.

רטיבות בקיר – השיטה המסורתית לאיתור נזילות בצנרת מים

בשיטה הישנה לאיתור נזילות צנרת מים, בהתבסס על הסימנים והתסמינים, נהרסו כמה מקומות בבית או בבניין שנחשדו בדליפות מים ופרצי צנרת כדי לקבוע סופית את המקור העיקרי לדליפת מים. אמנם מקומות מעטים אלה נעשו על סמך חוות דעתם וניסיונם של מומחים, אך בכל מקרה, בגלל היעדר טכנולוגיות חדשות להדלפת צנרת מים, באופן בלתי נמנע לעיתים נהרסים כמה אזורים בטעות, וכתוצאה מכך עלות ומאמץ. שיטה זו הייתה גבוהה מאוד עבור אנשים.השיטה המסורתית לאיתור נזילות בצנרת מים הייתה יקרה ויקרה וכעת היא מיושנת כמעט.

דירות קרקע ומרתפים – תיקון רטיבות בקיר חיצוני

תיקון רטיבות בקיר חיצוני בדירות אשר מצויות בגובה האדמה או במקרה של מרתפים משטח הקרקע מעלה לחות כלפי מעלה בקירות ואז הקירות נרטבים. מפלס המים עולה עד שהוא מגיע לרמה שבה המים הדולפים והמתנדפים כלפי מעלה נמצאים בשיווי משקל, כלומר עד לאיזון ספיגת הלחות ושחרורו. מכאן שכבר ברור מדוע אנו משיגים את האפקט ההפוך הגמור על ידי החלת שכבת בידוד חיצונית או פנימית.

עובש מעל הפנלים

כאשר שכבת האיטום המבודדת לא מחושבת נכון כמות מפלס המים עולה עוד יותר על ידי מניעת אידוי, וכך הנזק מחמיר, יש לבצע עבודות חפירה סביב המבנה ולעיתים להחליף אדמה, במקרים מסוימים הבעיה יותר מורכבת ויש לבצע איטום קיר חיצוני בבניין לפי השלבים, אחרת ההשקעה הכספית והמאמץ יהיו ללא הועיל.

רטיבות בקיר חיצוני בבניין משותף

בדירות מרתף ישנה בעיה נוספת מלבד חדירת המים לתוך הדירה, מכיוון שהמים אשר נספגים וחודרים לקירות הפנימיים של הדירה לא צלולים. מים אלה מכילים מזהמים, מלחים מינרליים, סולפיד, כלוריד ותרכובות חנקות. חומרים אלה כמובן זורמים כלפי מעלה עם המים שבקירות.

הזנחה של בעיית רטיבות זו תוביל להחלשת המבנה כולו. החלשת המבנה איננה באה לידי ביטוי רק במראה הנגלה לנו אלה ספיגה של מלחים במשך זמן רב מזיקה מאוד לברזלי הזיון של הקירות, אשר מתנפחים ואט אט נחלשים עוד ועוד ברזלים אשר גם הם גורמים לתגובה של סדקים והתנפחות הבטון שהוא למעשה הקירות של המבנה.

חומר נגד רטיבות בקיר פנימי

דירות מרתף עם השנים הפכו למודל למגורים ורבים מנסים לעשות שימוש תוך כדי ניצול שטח זה למטרת מגורים, יש לקחת בחשבון שלא ניתן לגור בחלל זה במידה וקיימת בעיות של חילחול מים, והדבר יכול להוביל אף לבעיות בריאות חמורות אצל אנשים רגישים ובכלל. אחת הביטויים לבעיות רטיבות בקירות הינו עובש.

רטיבות בקיר עובש

עובש נמצא בכל מקום בסביבה. כאשר צמיחתו יוצאת משליטה, במיוחד בתוך הבית כאשר יש רטיבות והיא עלולה להפוך לגורם סיכון בריאותי.

הפתרון הטוב ביותר כנגד עובש הוא מניעה. מינימום תנאי הסביבה בבית, בבתי ספר ובמקומות אחרים המקדמים צמיחת עובש הוא חיוני. חשוב באותה מידה לזהות את מקורות הצמיחה שלה, על מנת להסיר אותם.

רטיבות בקיר מסוכן – אינו בריא ואינו רדום

אי טיפול והזנחה של רטיבות בתוך הבית ועליית הלחות בבית היא, הגורם להתפתחות של עובש ושל פטריות וחיידקים אחרים. לחות מובילה גם להתדרדרות החומרים בפנים, ומשחררת יותר חומרים לאוויר. היעדר אוורור מספיק יכול להגביר את הלחות בפנים ולהשאיר מזהמים באוויר.

רטיבות בקיר – עובש מה זה עובש

עובש הוא פטריות חיות שהן חלק מהסביבה הטבעית. ישנם אלפי זנים, בצבעים ומרקמים שונים. כל סוגי העובשים גדלים במקומות לחים, רטובים או קרים. הם יכולים להופיע על חומרים שונים: עץ, נייר, טקסטיל, טפטים, עור ומשטחים אורגניים אחרים.

עובש זקוק למעט מאוד מים ומזון כדי לשרוד ולצמוח. העלייה הגדולה ביותר בעובש מתרחשת במקומות שנפגעו מחדירות מים או שיטפונות.

רטיבות בקיר חלון

חשיפה לעובש עלולה להשפיע במיוחד על תפקוד הנשימה, תגובות אלרגיות או תסמיני שפעת. יש סוגים שיכולים להיות רעילים מאוד לבני אדם. ילדים ולחלק מהבוגרים עשויים להיות פגיעים יותר לעובש, כאשר התנאים לעיל קשים יותר במקרה שלהם.

יש אנשים הרגישים לעובש ומפתחים תגובות אלרגיות, כמו תסמיני נשימה – עיטוש, נזלת, עיניים אדומות, שיעול, ברונכיט או אסטמה.

עובשים מסוימים יכולים לגרות את העיניים, העור, האף, הגרון והריאות, הן אצל אנשים שאלרגיים לעובש והן אצל אנשים שאינם אלרגיים.

עובש עלול לגרום להתקפי אסתמה בקרב אנשים עם אסתמה שאינם אלרגיים לעובש. עובש ולחות בפנים יכולים להוביל להתפתחות של בעיות חיסוניות ואסטמה.

מחקרים הראו כי עייפות מתמשכת או כאבי ראש הם גם תסמינים הנגרמים מחשיפה לעובש.

ילדים ואנשים עם מערכת חיסונית נמוכה צריכים להימנע מחשיפה לעובש בכל מחיר.

חלוקת סוגי סדקים בבניין

סדקים מבניים מבחינת מבנה

סדקי בנייה מחולקים מבנית לשתי קטגוריות: סדקים מבניים וסדקים שאינם מבניים.

סדקים מבניים

סדקים מבניים הם סדקים המתרחשים עקב תכנון וביצוע לקויים ועלולים לסכן את בטיחות הבניין. דוגמאות לסדקים מבניים כוללים סדקים בקורות, בעמודים, בלוחות וביסודות הבניין.

סדקים שאינם מבניים

סדקים שאינם מבניים הם סדקים הנגרמים על ידי עומסים מוגברים על רכיבי הבניין, שינויים בלחות, שינויים בטמפרטורה, הקפאה וכו '. סדקים שנוצרו בקירות הם מקלט ו … בגלל הגורמים שנוצרו דוגמאות לסדקים לא מבניים.

סדקי בנייה מבחינת כיוון

סדקי הבניין מבחינת כיוון כוללים שלושה מצבים: אנכיים, אופקיים ואלכסוניים.

חומר נגד רטיבות בקירות

חומר נגד רטיבות בקירות הם מבניים וחשובים מאוד אם עומקם ורוחבם גבוהים. סדקים אלה מתרחשים בדרך כלל מהסיבות הבאות:

  • היעדר או חסר שוקה אנכית ומרחק רב בין השוקיים
  • תזוזה של התשתית מתחת לקיר
  • יישום לא תקין בצומת הקירות

סדקים אופקיים

את הסיבות להיווצרות סדקים אופקיים לאורך הקיר ניתן לציין כדלקמן:

  • בשל יישום הקיר הדו-שלבי, הפסקה בצומת שני השלבים נגרמת על ידי שקיעה של אבק קרקע, היוצר סדק אופקי.
  • אם הקיר נוצר בפעם אחד, הקיר ננעץ ומפנה את מקומו ליצירת קשת, שהיא אחד הגורמים לסדקים אופקיים.

סדקים אלכסוניים

סדקים בזווית של 45 מעלות לרוחב הם אלכסוניים, נגרמים לעיתים קרובות על ידי שקיעת קיר והם סימן לכך שהקיר נשבר. סוג זה של סדק מסוכן מאוד.

סדקי בנייה מבחינת רוחב הסדקים

סדקים בבניין מגיעים במגוון רוחבים, כולל שערות דקות ודקות שאינן נראות לעין ולא סדקים עמוקים. בהתאם, סוגי הסדקים הם:

טיח נגד רטיבות

טיח נגד רטיבות פחות ממילימטר אחד נקראים סדקים דקים.

סדקים בינוניים 

סדקים ברוחב אחד עד שני מילימטרים נקראים סדקים בינוניים.

מניעת רטיבות בקירות

מניעת רטיבות בקירות יותר משני מילימטרים נקראים סדקים עבים.

רטיבות בקיר

תיקון סדקים בקיר חיצוני

חשוב מאוד לחקור את הסדק ולקבוע את כמות השינויים ברוחב הסדק על מנת לזהות את סוג הגורם לסדק ואז לבחור את הפיתרון המתאים לתיקונו. ישנם כלים ושיטות שונות לניטור סדקים בבניינים, אשר אנחנו עובדים איתם חלקם ציוד מכני וציוד אלקטרוני.

סוגי שיטות לתיקון סדקים בקירות חיצוניים

תפרי סדקים

שיטת תפירת סדקים היא שיטת תיקון קבועה לתיקון מבני של אלמנטים סדוקים. בשיטת תפירת הסדקים, האלמנט הסדוק מתוקן על ידי דבק אפוקסי על ידי חפירת חריצים צולבים על נתיב הסדק והתקנת מהדקי התפירה בכיוון המתאים יחסית לנתיב הסדק.

תיקון סדקים בקיר על ידי תפירה

רטיבות בקיר צמוד למקלחת

רטיבות בקיר צמוד למקלחת או נוספת לתיקון וחיזוק סדקים בבניינים היא שימוש ברצועות סיבי פחמן (CFRP Straps). בשיטה זו, לאחר תיקון מקומי של המשטח הסדוק, מוחלות רצועות סיבי פחמן על המשטח הפגום באמצעות שרף אפוקסי.

תיקון סדקים באמצעות מרוכבים FRP

מומחה לרטיבות בקיר

מומחה לרטיבות בקיר על ידי הזרקת אפוקסי בלחץ בעזרת ציוד מיוחד לתוך הסדק. משתמשים בשיטה זו במקרים בהם סדק כיסוי הבטון נדחה. הזרקת אפוקסי נעשית בשתי שיטות הזרקה מפני השטח (ניקוב לכיוון הסדקים) ומהעומק (ניקוב מהזרוע בזווית של 45 מעלות). באזורים רטובים ניתן להשתמש בשרף אפוקסי הידרופילי ובאזורים קרים ניתן להשתמש באפוקסי מהיר. לפני ההזרקה יש לנקות את משטח הבטון, יש לבצע את ההזרקה ואז להחליק את המשטח שוב. כמו כן, במקרים בהם המשטח אינו זהה מבחינת הגובה, ההזרקה צריכה להתחיל מהנקודה הנמוכה ביותר ולהסתיים בנקודה הגבוהה ביותר.

איטום קירות מרטיבות

טיפול ברטיבות בקיר פנימי, הסדקים מתמלאים לחלוטין והבטון מחובר בשני קצוות הסדק. השרף יוצר שכבת דבק ומגן על הבטון מפני מים, סולפטים וחומרים מאכלים אחרים. זה גם מקטין את האפשרות לנזק עקב מחזור ההקפאה והקורוזיה של הפלדה.

תיקון סדקים בקירות חיצוניים – בשיטת הזרקת שרף

מילוי כוח המשיכה

במקרים אלה משתמשים בהזרקת אפוקסי הממולאת תחת משקל. שיטה זו משמשת לחברי בטון אופקיים כמו גשרים, רצפות חניה, תקרות רצפה ומשטחים דומים. הוא משמש למעשה לסדקים שהתפשטו לחלק התחתון של המשטח האופקי. במקרה זה הסדק מכוסה כראוי, והוא יעמוד בהרבה מאוד תנאים קשים.

רטיבות בקירות – סדקים

סדקים אף הם חלק מהסיבות לחדירות מים לתוך הדירה. סדקים בקירות חוץ או סדקים עוברים, אשר הינם סדק חוץ פנימי אשר לרוב הינו סדק הנוצר בתפרי חיבורי אלמנט הבנייה, כגון בטון, בלוקים ועוד…

איך צובעים קיר עם רטיבות

חלוקת סוגי סדקים בבניין

סדקים מבניים מבחינת מבנה

איך צובעים קיר עם רטיבות סדקי בנייה מחולקים מבנית לשתי קטגוריות: סדקים מבניים וסדקים שאינם מבניים.

סדקים מבניים

סדקים מבניים הם סדקים המתרחשים עקב תכנון וביצוע לקויים ועלולים לסכן את בטיחות הבניין. דוגמאות לסדקים מבניים כוללים סדקים בקורות, בעמודים, בלוחות וביסודות הבניין.

סדקים שאינם מבניים

סדקים שאינם מבניים הם סדקים הנגרמים על ידי עומסים מוגברים על רכיבי הבניין, שינויים בלחות, שינויים בטמפרטורה, הקפאה וכו '. סדקים שנוצרו בקירות הם מקלט ו … בגלל הגורמים שנוצרו דוגמאות לסדקים לא מבניים.

רטיבות מתחת לרצפה

סדקי הבניין מבחינת כיוון כוללים שלושה מצבים: אנכיים, אופקיים ואלכסוניים.

סדקים אנכיים

איתור רטיבות מתחת לרצפה

סדקים אנכיים הם מבניים ורטיבות מתחת לרצפה ורוחבם גבוהים. סדקים אלה מתרחשים בדרך כלל מהסיבות הבאות:

  • היעדר או חסר שוקה אנכית ומרחק רב בין השוקיים
  • תזוזה של התשתית מתחת לקיר
  • יישום לא תקין בצומת הקירות

רטיבות בחול מתחת לריצוף

את הסיבות להיווצרות סדקים אופקיים לאורך הקיר ניתן לציין כדלקמן:

  • בשל יישום הקיר הדו-שלבי,רטיבות בחול מתחת לריצוף הפסקה בצומת שני השלבים נגרמת על ידי שקיעה של אבק קרקע, היוצר סדק אופקי.
  • אם הקיר נוצר בפעם אחד, הקיר ננעץ ומפנה את מקומו ליצירת קשת, שהיא אחד הגורמים לסדקים אופקיים.

סדקים אלכסוניים

סדקים בזווית של 45 מעלות לרוחב הם אלכסוניים, נגרמים לעיתים קרובות על ידי שקיעת קיר והם סימן לכך שהקיר נשבר. סוג זה של סדק מסוכן מאוד.

חומר נגד רטיבות בקיר חיצוני

סדקים בבניין מגיעים במגוון רוחבים, חומר נגד רטיבות בקיר חיצוני כולל שערות דקות ודקות שאינן נראות לעין ולא סדקים עמוקים. בהתאם, סוגי הסדקים הם:

סדקים דקים

סדקים ברוחב פחות ממילימטר אחד נקראים סדקים דקים.

איך מטפלים ברטיבות בקיר

איך מטפלים ברטיבות בקיר סדקים ברוחב אחד עד שני מילימטרים נקראים סדקים בינוניים.

רטיבות בקיר – תיקון סדקים בקיר חיצוני

חשוב מאוד לחקור את הסדק ולקבוע את כמות השינויים ברוחב הסדק על מנת לזהות את סוג הגורם לסדק ואז לבחור את הפיתרון המתאים לתיקונו. ישנם כלים ושיטות שונות לניטור סדקים בבניינים, אשר אנחנו עובדים איתם חלקם ציוד מכני וציוד אלקטרוני.

סוגי שיטות לתיקון סדקים בקירות חיצוניים

רטיבות בקיר – תפרי סדקים

שיטת תפירת סדקים היא שיטת תיקון קבועה לתיקון מבני של אלמנטים סדוקים. בשיטת תפירת הסדקים, האלמנט הסדוק מתוקן על ידי דבק אפוקסי על ידי חפירת חריצים צולבים על נתיב הסדק והתקנת מהדקי התפירה בכיוון המתאים יחסית לנתיב הסדק.

תיקון סדקים בקיר על ידי תפירה

תיקון סדקים באמצעות מרוכבים FRP

שיטה נוספת לתיקון וחיזוק סדקים בבניינים היא שימוש ברצועות סיבי פחמן (CFRP Straps). בשיטה זו, לאחר תיקון מקומי של המשטח הסדוק, מוחלות רצועות סיבי פחמן על המשטח הפגום באמצעות שרף אפוקסי.

רטיבות בקיר מתחת לחלון

רטיבות בקיר – הזרקת שרף אפוקסי

רטיבות בקיר מתחת לחלון, על ידי הזרקת אפוקסי בלחץ בעזרת ציוד מיוחד לתוך הסדק. משתמשים בשיטה זו במקרים בהם סדק כיסוי הבטון נדחה. הזרקת אפוקסי נעשית בשתי שיטות הזרקה מפני השטח (ניקוב לכיוון הסדקים) ומהעומק (ניקוב מהזרוע בזווית של 45 מעלות). באזורים רטובים ניתן להשתמש בשרף אפוקסי הידרופילי ובאזורים קרים ניתן להשתמש באפוקסי מהיר. לפני ההזרקה יש לנקות את משטח הבטון, יש לבצע את ההזרקה ואז להחליק את המשטח שוב טיפול ברטיבות בתקרה. כמו כן, במקרים בהם המשטח אינו זהה מבחינת הגובה, ההזרקה צריכה להתחיל מהנקודה הנמוכה ביותר ולהסתיים בנקודה הגבוהה ביותר.

סימני רטיבות בקיר
Rain water leaks on the wall causing damage and peeling paint

באמצעות הזרקת אפוקסי, הסדקים מתמלאים לחלוטין והבטון מחובר בשני קצוות הסדק. השרף יוצר שכבת דבק ומגן על הבטון מפני מים, סולפטים וחומרים מאכלים אחרים. זה גם מקטין את האפשרות לנזק עקב מחזור ההקפאה והקורוזיה של הפלדה טיפול ברטיבות בתקרה.

תיקון סדקים בקירות חיצוניים – בשיטת הזרקת שרף

בדיקת רטיבות בקירות

במקרים אלה משתמשים בהזרקת אפוקסי הממולאת תחת משקל. שיטה זו משמשת לחברי בטון אופקיים כמו גשרים, רצפות חניה, תקרות רצפה ומשטחים דומים. הוא משמש למעשה לסדקים שהתפשטו לחלק התחתון של המשטח האופקי. במקרה זה הסדק מכוסה כראוי,בדיקת רטיבות בקירות והוא יעמוד בהרבה מאוד תנאים קשים.

מכשיר לבדיקת רטיבות בקירות

במקרה ונתקלתם בבעיית רטיבות בקירות הדירה שלכם , אל תהססו לפנות אלינו עוד היום.