רטיבות בקיר פנימי – קירות

רטיבות בקיר פנימי היא בעיה אשר נפוצה לרוב בבניינים ישנים אשר לא תוחזקו, אך לא רק. ישנם סיבות וגורמים רבים אשר יכולים לגרום לרטיבות בקירות הבית או הדירה. בעיות מים בקיר חיצוני נוצרת בעקבות בלאי של המעטפת החיצונית אשר גורם להיחלשות הבניין וסדקים בחזיתות של המבנה והם אחד הגורמות לנזקים בציפוי ואף בתשתית המבנית של הבניין .

יחד עם זאת ישנם סוגים שונים של ביטוי רטיבות בקירות הבית הן החיצוניים והן הפנימיים, וזאת בעקבות כשלים, או פיצוץ של צנרת מים, או דליפות במערכות המים או הביוב שבדירתכם, שגם הם יכולים להוות סיבה לרטיבות בקירות פנימיים של הדירה.

רטיבות בקיר פנימי
רטיבות בקיר פנימי

במקרים אלו אנו נוכל לעזור לך לאתר את הכשל במערכות המים או הביוב ללא דיחוי אשר גורמים לרטיבות בקיר פנימי של הדירה. אין לדחות בעיות אלו מכיוון שהנזקים לעיתים יכולים להיות עצומים אם יישנו פיצוץ של צנרת מים בדירה.


איתור הבעיה במקרים אלו יכול להיות בעזרת מצלמה תרמית או על ידי שעון לחץ מים או באמצעות ציוד טכנולוגי ומכני לאיתור וגילוי נזילות סמויות. בכל מקרה יש לבצע איתור בכדי לחזור לשגרת חיים ולטיפול ברטיבות בקיר על ידי יבוש מכני אשר מאיץ את הייבוש,וכל זאת כפי שאמרנו להחזיר את שיגרת החיים בדירה או בבית במהירות האפשרית. נוסף אנו מטפלים ומתקנים את הרטיבות בקיר ללא צורך בדחייה לייבוש עצמי ובכך למעשה פוטרים בעיות רבות הניגרמים מרטיבויות.

רטיבות בקיר – קיר ארונות מטבח

לחות ומים אשר מצויים בקירות המטבח הינם בין הרטיבויות אשר יכולים להוות נזק ממומני רב באם לא יטופלו במהירות. ארונות מטבח יכולים להיות נרכשעם בעליות גבוהות של עשרות ואף מאות אלפי שקלים, וכל רטיבות אשר מופיעה באזור המטבח של תטופל במהירות הינה יכולה לגרום לספיגת מים בארונות ולנזקי רטיבות ולחות וריחות של עובש המופיעים לאחר רטיבות שלא מטופלת בהקדם.

רטיבות בקיר של האמבטיה

מגלה צינורות מים מתפרצים ודולפים בעזרת מכשיר אקוסטי בעומק של עד כ- 40 ס"מ באדמה ואין לצפות יותר ממכשיר זה.

רטיבות בקיר פנימי


אלא אם כן כמות הדליפה של הצינור גבוהה מאוד והצליל שהוא משמיע ניכר בזיהוי על ידי המכשיר. מכשיר זה משמש לאיתור נזילות בנייה וגילוי דליפות תעשייתיות ו ..

רטיבות בקיר אמבטיה

רטיבות בקיר אמבטיה יכולה להתרחש בחדרי אמבטיה ישנים אך לא רק, גם בחדרי אמבטיה חדשים שזה נבנו לא מזמן, ניתן לראות את התופעה של לחות ומים על גבי הקיר המשותף עם חדר הרחצה.

הסיבה לכך יכולה להיות בעקבות מס' בעיות המצויות בחדר האמבטיה שלכם ואלו הם העיקריות שבהם :

  • כשל במערכת האינסטלציה שבתוך חדר האמבטיה (נזילה סמויה)
  • כשל במערכות האיטום של הקירות(אי ביצוע, או אי ביצוע נכון של איטם הקירות קודם להנחת האריחים)
  • בעיות של חוסר חומר מילוי בין האריחים

כמובן יש צורך בבדיקה יסודית בכדי לגלות מהיכן הרטיבות בקירות חדר האמבטיה ובהתאם לכך תתבצע פעולת טיפול בקיר הרטוב.

במידה וקיר חדר האמבטיה שלכם רטוב, אל תהססו ופנו אלינו עוד היום בנייד, או בטופס יצירת הקשר.

תיקון רטיבות בתקרה מחיר

תיקון רטיבות בתקרה מחיר, מזהים במדויק את הנקודה הנקבובית של צינור המים הנמוך מ -10 ס"מ.

תיקון קיר לאחר רטיבות

אם הרטיבות בבניין נובעת מדליפה או צינור מים פרוץ, יש למצוא ולתקן את החלק המחורר של הצינור, או שיהיה צורך להחליף את צנרת הבניין.

תיקון קיר לאחר רטיבות אולי ניתן להחליף כמה סנטימטרים מהצינור או שתצטרך להחליף את כל צינור הבניין כדי שתזהה היטב את דליפת הצינור.

רטיבות בקירות פנימיים

רטיבות בקירות פנימיים פגומים תלויים בסוג הצנרת, בעומק הצנרת ובכמות הצנרת המתוקנת והחלפה, והמומחים שלנו יגידו לכם את המחיר לאחר מציאת הצינור הדולף. לעיתים מדובר בעלות נמוכה מאוד ולא מחייב שהעלות תהיה גבוה.

רטיבות בקיר פנימי עלויות

עליות תיקון של רטיבות בקירות פנימיים קשים מאוד להערכה, מאחר והנים תלויים במספר רב של גורמים כגון :

מהו השטח הדורש טיפול, בניין מגורים או בית פרטי ? 

רטיבות בקיר פנימי

האם מדובר בכשל של מערכת הציפוי החיצוני של הבית או הבניין, כשל נקודתי או שמדובר באזורים נרחבים יותר?

האם יש צורך להעמיד פיגום, או העבודה יכולה אף להתבצע בסנפלינג ?

האם הסיבה לרטיבות היא סדק יחיד בקיר או סדקים מרובים ועמוקים  ?

נזילה מהתקרה

מהו סוג הציפוי של הקירות החיצוניים ?

האם יש צורך ליישום מס' שכבות של ציפוי ?

מהם הנזקים בתוך הדירה ?

כפי שניתן ללמוד מדובר המספר  רב של גורמים משתנים, אשר יכולים להביא לשינויים מהותיים בעלויות תיקון רטיבות בקיר פנימי, וכל תיקון מאופיין הן בשלבי הביצוע והן בעלויות התיקונים ומספר הימים הדרושים לתיקון.

רטיבות בקיר פנימי

רטיבות בקיר פנימי בעקבות מי גשמים הינם אחד הגורמים העיקריים לבעיות רטיבות בבניינים ובדירות, והנזקים של כשלים באחד ממערכות האיטום גורמים לחילחול מי לתוך קירות הדירה או הבית. כמובן יש לדעת במקרה זה מהו מקור הכשל של מערכות איטם הקיר, ורק על ידי גילוי המוקד ניתן לגשת לפתרון של הבעיה בצורה יסודית, ובכך למנוע את התפשטות הנזקים בקירות הפנימיים.

 החלשות החומר הינו אחד הגורמים לבעיית חילחול מים לתוך הדירה, בעיית הרטיבות של הקירות במבנים משותפים היא אחת הבעיות השכיחות ביותר שאנשים רבים סובלים ממנה, במיוחד באזורים עם לחות גבוהה, כמו אזורים בקרבת הים, או בתים שלא נחשפים לשמש במהלך היום.

נזילה בגג בניין משותף

עייפות החומר בשילוב עם אזורי מגורים בקרבת הים הינם אחד הבעיות היותר נפוצות של רטיבות בקיר חיצוני בבניין משותף.

נזילה בגג בניין משותף עקב לחות היא סוג של נזילת מים אל פנים הקירות בעקבות חוסר באיטום קירות החוץ של המבנה.

עובש בקיר
עובש בקיר

רטיבות בקיר פנימי יכולה להופיע בסימנים קטנים של נקודות רטובות על גבי הקירות הפנימיים או באזורים נרחבים יותר על גבי קירות הבית או הדירה.

רטיבות בקירות פנימיים

רטיבות בקירות פנימיים יכולים אף ליצור בעיות נלוות כגון הופעת עובש וריח תחב בתוך חלל הדירה.

עובש נמצא בכל מקום בסביבה. כאשר צמיחתו יוצאת משליטה, במיוחד בתוך הבית כאשר יש רטיבות והיא עלולה להפוך לגורם סיכון בריאותי.

הפתרון הטוב ביותר כנגד עובש הוא מניעה. מינימום תנאי הסביבה בבית, בבתי ספר ובמקומות אחרים המקדמים צמיחת עובש הוא חיוני. חשוב באותה מידה לזהות את מקורות הצמיחה שלה, על מנת להסיר אותם.

איך לתקן נזילה בתקרה

איך לתקן נזילה בתקרה בתוך הבית ועליית הלחות בבית היא, הגורם להתפתחות של עובש ושל פטריות וחיידקים אחרים. לחות מובילה גם להתדרדרות החומרים בפנים, ומשחררת יותר חומרים לאוויר. היעדר אוורור מספיק יכול להגביר את הלחות בפנים ולהשאיר מזהמים באוויר.

רטיבות בקיר – עובש מה זה עובש?

עובש הוא פטריות חיות שהן חלק מהסביבה הטבעית. ישנם אלפי זנים, בצבעים ומרקמים שונים. כל סוגי העובשים גדלים במקומות לחים, רטובים או קרים. הם יכולים להופיע על חומרים שונים: עץ, נייר, טקסטיל, טפטים, עור ומשטחים אורגניים אחרים.

עובש בקיר חלון

עובש זקוק למעט מאוד מים ומזון כדי לשרוד ולצמוח. העלייה הגדולה ביותר בעובש מתרחשת במקומות שנפגעו מחדירות מים או שיטפונות.

חשיפה לעובש עלולה להשפיע במיוחד על תפקוד הנשימה, תגובות אלרגיות או תסמיני שפעת. יש סוגים שיכולים להיות רעילים מאוד לבני אדם. ילדים ולחלק מהבוגרים עשויים להיות פגיעים יותר לעובש, כאשר התנאים לעיל קשים יותר.

לסיכום

בעיות רטיבות בקירות פנימיים הינם מאוד אופייניים בבניינים ישנים, אך לא רק לעיתים אנו נתקלים בבניינים שזה עתה נבנו ואשר אף בהם ישנו כשל במערכות הבנייה, שהוא הגורם לרטיבות בתוך הדירה.